Berlin – miasto ze światowym sznytem

Berlin to miasto od lat doceniane przez turystów z całego świata. Bliskość geograficzna czyni zaś ze stolicy Niemiec idealny cel podróży dla Polaków. Tym bardziej, że tam naprawdę nie sposób się nudzić.

142555832905971100

Czas na Berlin

To miasto kusi. Dojrzałych turystów – bogactwem zabytków, muzeów, eleganckich restauracji. Młodzież – słynnymi imprezami, nocnym życiem, otwartością i ciekawymi ludźmi, którzy lgną do Berlina w poszukiwaniu wrażeń i inspiracji. To tu coraz chętniej osiedlają się artyści, powstają nowoczesne galerie, rodzą się trendy. Stolica naszych zachodnich sąsiadów rozwija się prężnie pod każdym względem: nauki, kultury czy biznesu, dlatego odwiedzanie jej jest bardzo na czasie.

Wielka sztuka na wyciągnięcie ręki

Zobaczyć słynną Bramę Brandenburską, Reichstag czy Alexanderplatz to za mało. Trzeba jeszcze odwiedzić imponujące katedry, Pałac Charlottenburg, Potsdamer Platz, a najlepiej wybrać się do jednej z tamtejszych oper. Wielbiciele sztuki poczują się w Berlinie jak w raju. W Muzeum Pergamońskim obejrzą dzieła twórców starożytnych, a w Starej Galerii Narodowej będą mogli podziwiać perełki XIX–wiecznego malarstwa i rzeźby. Sztuka minionych epok spotyka się tu ze współczesną, którą podziwiać można w Hamburger Bahnohof (tu znajdują się prace m.in. Andy’ego Warhola), Galerii Berlińskiej, Nowej Galerii Narodowej czy Muzeum Berggruen. Tego typu obiektów funkcjonuje w stolicy Niemiec kilkaset, jest więc w czym wybierać i co planować.

Prestiżowe targi i kongresy

Berlin, jako miasto otwarte na wszelkie nowinki i niewątpliwa stolica biznesowa, przyciąga nie tylko turystów zorientowanych na zwiedzanie. Metropolia kusi międzynarodowymi targami o różnej tematyce – coś dla siebie znajdą tu amatorzy rękodzieła artystycznego, sportów, nowych technologii, turystyki. W trakcie trwania niektórych giełd wyznaczone są dni otwarte dla publiczności, dlatego przy odrobinie sprytu można skorzystać z możliwości uczestnictwa i poznania nowych tendencji w danej dziedzinie.

Modna stolica

Miasto stołeczne Niemiec wyrosło także na stolicę mody w ścisłym tego słowa znaczeniu. W rozlicznych butikach oszałamia wybór światowych marek i ubrań vintage, a tamtejsze ulice stanowią nieocenione źródło inspiracji dla kochających modę w różnych odsłonach – od miejskiej nonszalancji po wysmakowaną ekstrawagancję. Jest na co popatrzeć i na co wydawać pieniądze!

Baw się i zwiedzaj stolicę Niemiec!

Istnieją różne sposoby podróżowania do Berlina, jednak najwygodniejszą jest droga powietrzna. Do Niemiec odlatują samoloty z dużych polskich miast, w tym z: Warszawy, Gdańska, Krakowa, Katowic, Wrocławia – do celu można dostać się bezpośrednio lub z przesiadką, na przykład w Monachium lub Frankfurcie. Wyszukiwarki tanich lotów pomagają natomiast w krótkim czasie znaleźć przelot w dogodnym terminie i dobrej cenie.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *