Ciągle aktualny problem uzależnień

Wydaje się, że o uzależnieniach mówi się naprawdę sporo. To sprawia, że mamy wrażenie, że problem dociera do szerokiego grona społeczeństwa i jest traktowany naprawdę poważnie. W praktyce te działania sa nikłe, albo nie ma ich wcale, jeśli chodzi o organy państwowe czy instytucje społeczne. Wprowadzonych dyskusjach objawia się temat skutków jakie powodują uzależnia i ubolewanie, nad tym, że takie problemy się pojawiają. Jednak nikt nic z tym nie robi. Rośnie także liczba produktów, którymi można się uzależnić. Niezależnie od tego wszystkiego trzeba powiedzieć, że zawsze uzależnienie jest to poważny problem, który będzie wpływał na nas w sensie fizycznym i psychicznym. Dlatego właśnie omawiane działanie uzależnień powinno wzbudzić większe zainteresowanie i powinno być nieco szerzej potraktowane.

Należy powiedzieć, że uzależnienie to forma problemu społecznego, który nie jest definiowany w encyklopedii powszechnej, nie ma także o tym informacji w dokumentach kościoła. Tak samo nie definiuje się w naszym języku słowa nałóg, dlatego dobrze będzie się odwołać do angielskiego słowa addiction, które bierze się z łacińskiego adictus, a więc oznaczające osobę, która była oddana wierzycielowi przez sąd za długi, które nie były spłacane. Można powiedzieć, żę było to ubezwłasnowolnienie.

Uzależnienie to przede wszystkim problem natury psychicznej, dlatego jak się okazuje ważne jest prowadzenie badań psychologicznych, biologicznych i socjologicznych. Zawsze podkreślano, że ten problem będzie złożony i może powodować do dostęp do różnorakich produktów. Ten szeroki zakres uzależnień sprawia, że również trudno z nimi walczyć. Uzależnić się można od hazardu, alkoholu, narkotyków, seksu, internetu, nikotyny a nawet pracy. to wyliczenie ma charakter wyłącznie poglądowy, ponieważ temat jest naprawdę trudny do definiowania.

Takim poważnym problemem obecnie jak się okazuje jest między innymi siecioholizm, który rzeczywiście powoduje wiele problemów. Zaburzenie to sprawia, że używa się w sposób kompulsywny internetu, dalej prowadzi to do problemów z funkcjonownaiem w społeczeństwie, pojawiać się patologiczne zmiany osobowościowe. Każda osoba, która problem z uzależnieniem od internetu pojawia się na internetowych czatach, grach online, forach i portalach społecznościowych. Pojawiać się będzie problem z rozbiciem cyklu dobowego u takiej osoby, dlatego właśnie nie powinniśmy być zdziwieni, że w godzinach nocnych w sieci są najczęściej te same osoby. Skutki jakie niesie za sobą siecioholizm będzie można pokonać dobrą psychoterapią.

Takim uzależnieniem, które jest najczęściej spotykane będzie oczywiście alkoholizm. Choroba alkoholowa polega na tym, że nie mamy kontroli nad spożywanym alkoholem. Picie dużych ilości wynikać będzie z psychicznego i somatycznego przymusu. Mechanizm w przypadku alkoholików będzie prosty i mamy go dość dobrze wyjaśnionego. Pojawia się pozorna przyjemność po spożyciu alkoholu, której w pewnym momencie zaczyna brakować, dlatego organizm na nowo zaczyna jej szukać i dlatego znów sięga się po alkohol.

Zobacz więcej: ukssmigiel.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *