Czy ma przelewach można oszczędzać?

W dzisiejszych czasach niewiele osób wyobraża sobie życia bez płatności dzięki przelewom. To dogodny i przystępny sposób przekazywania gotówki. Obecnie funkcjonuje w kraju co najmniej kilka typów. Który jest najtańszy i równocześnie najlepszy?

Na początku należy powiedzieć, że wśród wielu sposobów przelewania należności największym zainteresowaniem cieszą się 3 najważniejsze: przez konto internetowe, połączenie telefoniczne lub osobiście, w oddziale.

Pierwsza procedura ma posiada wielu zwolenników, ponieważ do zrealizowania przelewu wystarczy połączenie internetowe oraz odpowiednie konto wygenerowane przez bank. Większość operacji nic nie kosztuje i można kierować własnymi środkami wedle własnych potrzeb.

Druga technika sprawdzi się wśród osób starczych, które nie obsługują komputera, a nie mogą ruszyć się z domu, aby uregulować wszystkie rachunki. Jedyna cena, jaką muszą ponieść to opłata za połączenie zgodna z planem taryfowym.

Trzeci ze sposobów, traci ostatnich entuzjastów, to wizyta w banku i przekazanie gotówki na szczegółowo opisany cel. Jest to długotrwałe, a samo przeniesienie środków trwa długo. Oprócz tego koszt operacji waha się w granicach 2-5 zł.

Podsumowując, najlepiej założyć konto internetowe i przy jego pomocy nadawać niezbędne płatności. To szybka i skuteczna metoda, która czasami przekazuje pieniądze w kilka chwil. Inne, starsze opcje, skierowane są do starszych i mniej zaradnych klientów.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *