Czy warto stawiać na Content Marketing?

Content Marketing to na polskim rynku wciąż stosunkowo świeże zjawisko, jednak popularność tej formy reklamy nieustannie wzrasta. Czy oznacza to, że marketing treści to reklama internetowa, która przynosi aż tak duże korzyści? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Content Marketing

Wartościowa treść – Nowy wymiar reklamy

Dzisiejsi użytkownicy internetu, w przeważającej większości, traktują reklamę jako zjawisko inwazyjne i niepożądane. Dotyczy to także mediów tradycyjnych. Taka sytuacja nie stwarza dogodnych warunków w dotarciu do klienta, a współczesna technika pozwala na łatwe i skuteczne ominięcie przekazu reklamowego.

Jak zatem można zrealizować cel promocyjny nie zniechęcając przy tym klienta do marki? Właśnie tutaj z pomocą przychodzi Content Marketing.

W swoim założeniu, taka reklama w internecie ma zainteresować klienta ciekawą, edukacyjną, bądź rozrywkową treścią. Narzędzi służących do osiągnięcia tego celu jest bardzo wiele – mogą to być artykuły sponsorowane zamieszczane na blogach, wpisy w mediach społecznościowych, klipy video, infografiki itp. Ważne jest nawiązanie interakcji z klientem, dzięki czemu będzie mógł brać czynny udział w kampanii.

Taka strategia pozwala na zbudowanie konkretnego wizerunku marki, dzięki czemu ściśle wyselekcjonowana grupa odbiorców zacznie ją kojarzyć ze swoimi potrzebami. Ciekawy artykuł sponsorowany, który zostanie zamieszczony na poczytnym blogu tematycznym, bez najmniejszego problemu dotrze do kilkunastu lub nawet kikudziesięciu tysięcy użytkowników. Jak myślisz, ilu z nich kliknęło by w baner?

Kampania Content Marketingowa – Warto?

Aby taka strategia mogła przynieść zamierzony efekt, cała kampania powinna zostać dokładnie zaplanowana – CM nie dopuszcza przypadkowych ruchów i posunięć. Nie jest to łatwe, jednak profesjonalna agencja PR, jak np. Nowy.Marketing, poradzi sobie z takim zadaniem wzorowo. Koszta? Te nie należą do najniższych, jednak to wciąż ułamek ceny, jaką trzeba zapłacić za reklamę w telewizji.

Czy zatem warto wdrażać w swojej firmie marketing internetowy oparty na treści? Badania przeprowadzone przez firmę Forrester dowodzą, że przez blisko 90 proc. drogi zakupowej klienci nie mają żadnego kontaktu z sprzedawcą. W obliczu takich danych można śmiało stwierdzić, że nawiązanie interakcji z potencjalnym odbiorcą staje się szczególnie istotne. Firmy coraz chętniej inwestują w Content Marketing a według prognoz, tendencja ta wzrośnie w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *