Czym jest ubezpieczenie autocasco?

Każdy właściciel pojazdu zobowiązany jest do wykupienia ubezpieczenia AC, żeby chronić auto przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem. Warto jednak pamiętać, że firma ubezpieczeniowa nie zawsze pokryje koszty wypadku lub kolizji na drodze. Kiedy można liczyć na ubezpieczenie AC?

Najważniejszą funkcją autocasco jest zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia pojazdu mechanicznego, które uczynił sam kierujący. Zwykle chodzi o zderzenie z innymi uczestnikami ruchu lub obiektem na otwartej przestrzeni (budynek, latarnia).

Należy wiedzieć, że standardowy pakiet AC nie uchroni właściciela samochodu w przypadku, gdy prowadził spożyciu alkoholu lub narkotyków, udostępnił samochód osobom trzecim, dopuścił się kolizji z pełną świadomością, kilkakrotnie zmieniał wersję zdarzeń (kłamał), używał niesprawnego, pochodzącego z kradzieży lub przemytu samochodu, wykorzystywał pojazd do popełnienia czynu zabronionego lub nie dostosował się do warunków atmosferycznych.

Podsumowując, ubezpieczenie autocasco wspomoże właściciela, który uległ nieszczęśliwemu wypadku na drodze, zgłosił całą sprawę do ubezpieczyciela oraz wskazał świadków i uczestników całego zdarzenia.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *