Czym są postępowania likwidacyjne?

Postępowanie likwidacyjne stosuje się, kiedy ubezpieczony wyrządzić szkody. W takim przypadku pracownik biura ubezpieczeniowego musi zebrać kilka najważniejszych informacji, żeby określić należną rekompensatę pieniężną. Jakie kwestie bierze się pod uwagę podczas postępowania likwidacyjnego?

Na wstępie warto powiedzieć, że w chwili popełnienia szkody ubezpieczyciel udaje się na miejsce wypadku, aby ustalić najważniejsze fakty. Przede wszystkim przyczynę, przebieg i rezultaty całej sytuacji, winę, sprawcę i pokrzywdzonego, wielkość strat oraz kwotę należnego ubezpieczenia.

Cały proces postępowania likwidacyjnego jest obowiązkiem firmy ubezpieczeniowej, która zajmuje się kompleksową obsługą klientów. Trzeba jednak wiedzieć, że ubezpieczony także musi wywiązać się ze swoich powinności. Wśród nich znajduje się konieczność zgłoszenia wypadku oraz dostarczenia materiałów dowodowych.

Fundamentem działania każdego ubezpieczyciela jest umowa, która określa zakres czynności oraz prawa i obowiązki klienta.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *