Ekologia w Twojej kuchni

Ekologiczne produkty na dobre zagościły się w sporej liczbie gospodarstw domowych i trend ten wcale nie słabnie. Coraz więcej osób wybiera jajka „zerówki”, ekologiczne mięso, czy wręcz w ogóle rezygnuje z produktów zwierzęcych. Jednak ekologia w kuchni to znacznie więcej niż tylko jedzenie.

Żyjemy w niebywałych czasach. Z jednej strony mamy większy dostęp do wszystkich produktów niż kiedykolwiek dotychczas, technologia zmienia się w szalonym tempie, a wraz z nią wiele z nas zmienia wyposażenie domu. Bardzo często jednocześnie zdarza się, że jakość oferowanych produktów pozostawia wiele do życzenia i ostatecznie jesteśmy zmuszeni do częstej wymiany wyposażenia. Z drugiej jednak strony „ekologia” czy „zero waste” przestają być odległymi hasłami i stają się coraz silniejszymi trendami, do których przekonują się rzesze ludzi chcących ograniczyć destrukcyjne działania na naszej planecie.

Odsiać ziarna od plew

Niestety często bywa tak, że nowe produkty – szczególnie jeśli chodzi o wyposażenie kuchni – są wyprodukowane w taki sposób, aby wyglądały na jak najbardziej porządne, jak najbardziej nowoczesne i jak najbardziej ekologiczne, podczas gdy szybko okazuje się, że pod atrakcyjnym wyglądem kryje się niska jakość. Powoduje to, że zamiast cieszyć się ograniczeniem „śladu węglowego”, zmuszeni jesteśmy kupić kolejny produkt, a poprzedni szybko trafia na śmietnik. Szczęśliwie zdarzają się również perełki, które łączą ze sobą bardzo wysoką jakość pozwalającą na używanie produktu przez lata z troską o środowisko. Kupując wyposażenie kuchenne warto zwrócić uwagę szczególnie na takie produkty, które nie tylko będą pięknie wyglądać i przetrwają lata, ale będą od początku do końca produkowane w sposób ekologiczny.

Blaty marzeń

Jedną z rzeczy, które są w kuchni najbardziej eksploatowane, a tym samym podatne na zniszczenia, są blaty. Często mokre, poddawane zarówno niskim, jak i wysokim temperaturom, czasem nawet traktowane nożem, a przy tym zazwyczaj bardzo wyeksponowane, stanowiące wręcz jedną z największych ozdób kuchennych. Dlatego też inwestycja w materiał wysokiej jakości, który będzie mógł służyć przez lata i stale będzie wyglądać pięknie, zdaje się być najtrafniejszym wyborem. Jedną z firm, która stawia nie tylko na wyjątkowy wygląd produktów, ale również na ich najwyższą jakość i ekologię, jest Caesarstone.

„Tworzymy produkty z konglomeratu kwarcowego – sam materiał jest bardzo ekologiczny, ponieważ składa się w 95% z naturalnego kwarcu, a resztę stanowią naturalne żywice. Jednocześnie dbamy o środowisko naturalne podczas produkcji – aż 97% wykorzystywanej wody podlega recyklingowi, a wytwarzane powierzchnie zawierają do 42% odzyskanego kwarcu. Materiały z konglomeratu, które wytarzamy są niesamowicie trwałe, a jednocześnie łatwe w utrzymaniu – ich jednolita faktura trudno ulega zabrudzeniom, więc do ich codziennej pielęgnacji wystarcza woda.” – mówi Barak Manbar, przedstawiciel Caesarstone w Polsce.

Oprócz jakości – wygląd

Nie oszukujmy się, wymarzony blat musi przede wszystkim ładnie się prezentować. W ostatnich latach coraz częściej projektowane są mieszkania z aneksami kuchennymi, czy kuchennymi wyspami, które są częścią salonu – przestrzeni przeznaczonej również dla gości. Nie można zapomnieć również o tym, że często spotkania towarzyskie kończą się właśnie w kuchni… Dlatego poza wysoką jakością produktu i jego ekologicznością, istotne jest, aby producent zwrócił uwagę na estetykę. Tutaj znów naprzeciw oczekiwaniom wychodzi Caesarstone. Warto zwrócić uwagę na oryginalne, nowoczesne wzornictwo materiałów tego producenta.  Zróżnicowane pod względem wzorów i kolorystyki stanowią doskonałe wykończenie kuchni – niezależnie w jakim stylu została ona zaprojektowana.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *