Higiena i wygoda w łazience publicznej

Na naszych dłoniach znajdują się miliony bakterii. Oczywiście, nie wszystkie one są groźne dla naszego zdrowia. Ludzki system immunologiczny wykształcił naturalne przeciwciała, które doskonale bronią nasz organizm przed takimi bakteriami. Jednak nie wszystkie z nich są dla nas neutralne. Szczególnie groźne są bakterie, które mogą się znaleźć na dłoniach, podczas korzystania z publicznych toalet.

pomocne-centrum-zaopatrzenia-1

Z tego powodu, tak ważne jest dokładne mycie dłoni przed i po skorzystaniu z takich miejsc. Aby zapewnić nam możliwość zachowania pełnej higieny, na wyposażeniu coraz większej ilości łazienek pojawiają się suszarki do rąk. Czym one są, jak działają, w czym pomagają i dlaczego warto się na nie zdecydować, jeśli również masz w swojej firmie toaletę dla pracowników i klientów.

O wyższości suszarek nad ręcznikami

Z pewnością większość z nas jest przyzwyczajona do tego, że do suszenia mokrych rąk wykorzystuje się ręcznik. Albo taki klasyczny, bawełniany lub frottowy, albo jednorazowe ręczniki papierowe. W dalszym ciągu są one podstawowym standardem w dużej ilości toalet publicznych. Na szczęście powoli się to zmienia. A wszystko za sprawą coraz większej liczby modeli suszarek do rąk, a także coraz niższym cenom, w jakich możemy je zakupić. Dlaczego warto się zdecydować na podniesienie standardu w swojej łazience i zainstalowanie w niej suszarki do rąk? Przede wszystkim zauważysz znaczące oszczędności, jeśli chodzi o koszta utrzymania łazienki. Jeśli do tej pory miesięcznie wydawałeś na papierowe ręczniki około 100 złotych, to przy suszarce elektryczne do rąk, miesięcznym kosztem jej użytkowania będzie wyłącznie energia elektryczna. Zakładając standardowe korzystanie z suszarki o mocy 700W, to miesięczne zużycie prądu potrzebnego do jej zasilania, nie powinno przekroczyć 20 złotych. Prawda że to kolosalna różnica? W ciągu kilku miesięcy, inwestycja w jedną suszarkę może całkowicie się zwrócić, przynosząc ci w kolejnych miesiącach zyski! Nie można również pominąć tak ważnej sprawy, jak brak konieczności uzupełnienia zasobników na papierowe ręczniki, opróżniania koszy na śmieci i sprzątania podłogi z resztek mokrych ręczników, które lubią się przyklejać do kafelek.

Elektryczna suszarka do rąk to niewątpliwa wygoda. Działa sprawnie i bez większych problemów, wystarczy tylko umieścić pod nią dłonie. Do uruchomienia wystarczy jedno gniazdko elektryczne, zlokalizowane w pobliżu miejsca, w którym suszarka będzie się miała znajdować. Samo uruchomienie suszarki do rąk również odbywa się przy minimalnym wysiłku i zaangażowaniu osoby, która chce osuszyć ręce. Wszystko co trzeba w tym przypadku zrobić, to wyłącznie podsunąć dłonie pod dolną część obudowy, tak aby fotokomórka była w stanie wychwycić ruch i przesłać do centralki sygnał, uruchamiający grzałkę oraz dmuchawę.

Na jaką suszarkę się zdecydować?

W całej idei suszarek do rąk, rzeczywiście największym problemem może być wybór tej jednej, najlepszej dla ciebie. Sam będziesz musiał zdecydować, czy potrzebujesz taniej, plastikowej suszarki do okazjonalnego używania, czy może większej suszarki w metalowej obudowie, przeznaczonej do częściej i mocniej eksploatowanych łazienek.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *