Jak działa firmowa komunikacja wewnętrzna?

Średnie i duże korporacje próbują sprawić, aby przekaz informacji był szybki, a pracownicy mogli poznać aktualności. Niestety nie zawsze mechanizm działa właściwie i w zgodzie z intencją kierownika. Jak powinna wyglądać wewnętrzna komunikacja?

Dopiero od niedawna przedsiębiorcy zauważają problem niezbyt dobrej komunikacji wewnętrznej. Dezinformacja, brak czytelnych wiadomości oraz domysły stały się codziennością. Żeby uniknąć konfliktów trzeba usprawnić całą procedurę.

Ze wzgląd na upowszechnienie internetu i innowacyjnych technologii dobrze jest wykorzystywać nowoczesne narzędzia, z których korzystają wszyscy. Chodzi przede wszystkim o popularne komunikatory, portale społecznościowe oraz dedykowane portale i strony. Równie dobrze sprawdza się wysyłanie nowości na adresy mejlowe oraz w formie wiadomości na telefony służbowe.

Z pewnością można organizować spotkania służbowe i zebrania wśród pracowników. Aczkolwiek pochłaniają wiele czasu, muszą być przeprowadzane wielokrotnie i nie zawsze pojawia się cały personel.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *