Jak wybrać szkolenie?

Ludzie, którzy są ambitni potrzebę samodoskonalenia i rozwoju osobistego mają we krwi. Wiedzę można zdobywać nie tylko z książek czy Internetu, ale także uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Zanim jednak zainwestujemy własną gotówkę w szkolenie, powinniśmy dobrze przeanalizować ofertę firmy szkoleniowej.

Thinking woman looking up

Podstawową czynnością przed zakupem szkolenia jest określenie swoich potrzeb. Czy zamierzamy zdobyć nowe uprawnienia? Przebranżowić się? Wyeliminować słabości? Jeśli wiemy jakie korzyści ma przynieść nam szkolenie, zdecydowanie łatwiej będzie je wybrać. Na przykład, jeśli chcemy poprawić skuteczność negocjacji z klientami, sprawdzamy oferty pod tym kątem. Wytypowanie obszarów, które wymagają poprawy to połowa sukcesu, drugą jest natomiast znalezienie atrakcyjnej oferty. Polecamy szczególnie serwis www.szkolenia24h.pl, gdzie można znaleźć kursy i szkolenia z każdej branży na terenie całego kraju.

Ofertę szkoleniową trzeba przeanalizować uwzględniając kilka czynników. Jednym z ważniejszych jest oczywiście program zajęć, który informuje czego się nauczymy. Przeglądając harmonogram powinniśmy sprawdzić czy są w nim interesujące nas zagadnienia. Co bowiem handlowcowi po kursie z efektownych negocjacji, jeśli przeznaczono na nie ledwie 45 minut? Warto sprawdzić w tym miejscu: http://www.szkolenia24h.pl/oferty/kat_zawodowe/kat2_handlowe, które szkolenie handlowe zawiera najwięcej interesujących nas zagadnień.

Równie istotnym elementem szkolenia jest osoba wykładowcy. Warto wysilić się i sprawdzić jego portfolio – przebieg kariery, certyfikaty, posiadane umiejętności. Najlepiej jeśli jest to doświadczona osoba, która jest autorytetem w danej dziedzinie. Należy zwrócić też uwagę, czy umiejętności trenera pokrywają się z tematyką wybranego przez nas kursu? Jeśli ma on prowadzić szkolenie w „nie swojej” dziedzinie jest spore ryzyko, że nie zrobi tego dobrze.

Metody szkoleniowe świadczą o podejściu organizatora do klienta. Dziś monotonne wykłady to przeżytek – w połowie szkolenia większość uczestników marzy tylko o tym, by pójść do domu. Co innego, gdy trener prowadzi zajęcia wykorzystując metody interaktywne, gry zespołowe, warsztaty, scenki czy symulacje. Jeżeli inwestujemy w szkolenie, to warto czerpać z niego przyjemność, wtedy nauczymy się zdecydowanie więcej. Warto dowiedzieć się zatem jakich metod możemy spodziewać się na szkoleniu – jeśli to kolejny nudny blok wykładowy, lepiej poszukać czegoś bardziej innowacyjnego.

Istotnym czynnikiem wpływającym na jakość szkolenia są warunki, w jakim zostanie ono przeprowadzone. Chodzi tu zarówno o wygodną i komfortową salę szkoleniową, gdzie kursant może skupić się tylko na doskonaleniu swojej wiedzy, jak i o liczbę uczestników. Szkolenie zapewni najlepsze efekty, jeśli zostanie przeprowadzone w małej grupie, maksymalnie kilkunastoosobowej. Przy większej ilości kursantów nie tylko trudniej się skoncentrować, ale i zadać pytanie prowadzącemu czy brać aktywny udział w dyskusji. Prezentacje obiektów szkoleniowych można sprawdzić na przykład pod tym linkiem: http://www.szkolenia24h.pl/obiekty/

Zanim skorzystamy z oferty, koniecznie trzeba sprawdzić opinię o organizatorze szkolenia. Jedna trafna opinia może zdradzić więcej niż najpiękniejsza reklama. Najlepiej wypytać znajomych oraz przeanalizować fora internetowe, serwisy szkoleniowe czy społecznościowe. Osoba, która weryfikuje daną firmę szkoleniową powinna dowiedzieć się, jak dba ona o kursantów po zakończeniu zajęć. Profesjonalna firma sprawdzi bowiem jak kursant wykorzystał nabyte umiejętności – np. czy znalazł zatrudnienie bądź też zwiększył liczbę pozyskiwanych klientów. Niestety sporo firm szkoleniowych „opiekuje się” uczestnikiem tylko do chwili wpłacenia przez niego pieniędzy za zajęcia.

Na koniec jeden z najważniejszych aspektów podczas zakupów każdego niemal produktu, czyli cena. W przypadku szkolenia zależy ona od renomy firmy, liczby godzin, zakresu tematycznego, programu, czy nazwiska prowadzącego. Zaangażowanie znanej osoby jako wykładowcy przekłada się na wyższą cenę, ale jego wiedza może być bezcenna. Dlatego najlepszym sposobem jest porównanie kilku ofert szkoleniowych i wybranie tej, której zawartość jest najbardziej adekwatna do ceny.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *