Do jakich pomieszczeń pasują nowoczesne plafony?

Na pytanie do jakich pomieszczeń pasują nowoczesne plafony, można odpowiedzieć krótko – do wszystkich, które są odpowiednio zaprojektowane. Nowoczesny plafon nie będzie pasował do salonu pełnego antyków. Choć w zasadzie nikt nikomu nie zabroniłby takiego zestawienia (w końcu „Wolność Tomku w swoim domku”) to wnętrze tak urządzone estetycznie raczej nie zyskałoby. Niemniej jeśli mamy mieszkanie czy dom zaprojektowany w nowoczesnym stylu, dobierzemy odpowiedni nowoczesny plafon do każdego pomieszczenia, wystarczy tylko wybrać właściwy model.

Nowoczesne plafony do salonu

Salon to centralne pomieszczenie każdego domu czy mieszkania. Jako takie stanowi niejako wizytówkę domu  i jego mieszkańców. Jest to jedyne pomieszczenie, do którego wejdą goście ze 100 procentową pewnością. Osoby, które przyjdą do nas na chwilę niekoniecznie nawet wejdą do łazienki, ale do salonu już tak. Salon urządzony w nowoczesnym stylu powinien mieć dopasowany plafon. W zależności od kolorów mebli, ścian, ram okiennych, drzwi i ewentualnie dywanu musimy dobrać plafon w odpowiednim kolorze. Kluczem może być kolor mebli i możemy dobrać plafon o identycznej barwie. Lub jeśli meble są w jednym kolorze a w zupełnie innym wykładzina czy dywan to dobrać możemy do dywanu właśnie dobrać kolor plafonu. Jeżeli przykładowo meble i podłoga są jednolite w barwie plafon może barwą ciekawie kontrastować. Także kształt plafonu może nadać charakteru całemu salonowi. Plafony z abażurami nieprzypominającymi kratkę z cienkich prętów doskonale ożywią pomieszczenie nadając mu nieco zadziornej wymowy. Rzecz jasna możemy dobrać dużo bardziej klasyczny plafon do salonu w okrągłym lub kwadratowym kształcie. Kształty i kolory możemy dobierać tak aby nowoczesne plafony do salonu pełniły rolę nie tylko użytkową ale też dekoracyjną.

Nowoczesne plafony do sypialni

Nowoczesne plafony o sypialni mogą być prawdziwą ozdobą tego pomieszczenia. Odpowiedni plafon dobrany do wystroju sypialni może sprzyjać wyciszeniu się domowników przed snem. Sugerowalibyśmy więc plafony o stonowanych barwach. Białe, szare czy jasnobeżowe abażury nowoczesnych plafonów pasują idealnie do sypialni. Również raczej opływowe, łagodne kształty plafonów koją zmysły przed udaniem się na spoczynek. Niemniej nowoczesne plafony do sypialni mogą mieć zupełnie inną formę. Mały plafon w białym, kratowanym drucianym abażurze na jedną żarówkę będzie niezwykłą ozdobą sypialni. Do sypialni będzie pasować również plafon z trzema abażurami, jednak zadbajmy o to aby były one identyczne w barwie, która będzie łagodna. Sypialnia może być też ozdobiona plafonami metalicznymi. Metalowe elementy mebli i plafon dodadzą klasy i zmysłowości sypialni.

Nowoczesne plafony do przedpokoju

Najczęściej pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzimy z zewnątrz do domu jest przedpokój, zwłaszcza w mieszkaniach. Przedpokój robi często pierwsze wrażenie a nowoczesny plafon go oświetlający może dodać urody temu pomieszczeniu. Jako że przedpokój jest zwykle słabo oświetlony światłem naturalnym, należy w nim zamontować dobre oświetlenie. Nowoczesne plafony do przedpokoju spełniają zadanie jako oświetlenie, dzięki któremu nie pomylimy kurtek przy wychodzeniu z domu późną porą, ale też jako ozdoba wnętrza. Dobrym pomysłem jest zamontowanie dużego plafonu na suficie i dodatkowego mniejszego na ścianie. Są one dostępne chociażby tutaj https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/851-nowoczesne-plafony. Plafon na ścianie może znaleźć się nad komodą lub szafką na buty w przedpokoju. Kształt plafonów można dobrać dowolnie, okrągłe kwadratowe lu zupełnie designerskie ważne aby pasowały one do wystroju przedpokoju. Możemy urządzić całe mieszkanie tak, że całe mieszkanie będzie oświetlane plafonami zaprojektowanymi w jednym stylu. W takim wypadku te zamontowane w przedpokoju nie powinny odróżniać się od tych znajdujących się w innych pomieszczeniach. Plafony na kilka żarówek sprawdzą się w przedpokoju szczególnie. Jak już wspomnieliśmy to pomieszczenie wymaga zwłaszcza dobrego oświetlenia, a więc jeden większy plafon na kilka żarówek sprawi, że montaż mniejszego na ścianie będzie zbędny.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *