Jakie ubezpieczenie dla biura rachunkowego?

Biuro rachunkowe, które pragnie oferować swoje usługi, musi podpisać umowę ubezpieczeniową. Ustanowi pomoc i wsparcie w chwili spowodowania błędów i krzywd wyrządzonych w związku z prowadzeniem działalności. Poza tym okaże się potwierdzeniem dla klientów, że w razie kłopotów mogą oczekiwać odszkodowania. Czym charakteryzuje się takie ubezpieczenie?

Na początku trzeba powiedzieć, że biuro rachunkowe trudni się prowadzeniem spraw księgowych i rachunkowych przedsiębiorstw z różnej branży, zwoływaniem i prowadzeniem inwentaryzacji, przygotowywaniem analiz i raportów finansowych oraz archiwizowaniem wszystkich dokumentów.

Jeśli przynajmniej jeden z powyższych obowiązków zostanie nieprawidłowo zrealizowany lub na szkodę klienta, wówczas może oczekiwać odszkodowania lub zadośćuczynienia pieniężnego. Wysokość rekompensaty zależy od skali problemu oraz rodzaju ubezpieczenia.

Standardowe ubezpieczenie dla małego biura rachunkowego wynosi 10 tys. euro. i musi zostać zawarte w chwili otwarcia. Bez problemu właściciel może zwiększyć kwotę i rozszerzyć zakres ubezpieczenia, jednak to sprawa załatwiana indywidualnie.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *