Komu pomogą zagraniczne porównywarki cenowe

Polskie e-sklepy cieszą się coraz większą popularnością za granicą. PayPal poinformował, że w minionym roku wpływy ze sprzedaży transgranicznej jego  klientów wzrosły aż o 45%. Jako główny czynnik decydujący o wyborze polskiego sklepu internetowego obcojęzyczni klienci wymieniali niską cenę produktów.

komu pomogą porównywarki cenowe

Zaistnieć w świadomości zagranicznego nabywcy

Co zrobić, aby uszczknąć kawałek z międzynarodowego tortu? Przede wszystkim trzeba pozwolić się dostrzec na zagranicznym rynku. Doświadczeni handlowcy, na co dzień wspierający branżę e-commerce w wejściu na obce rynki – NoweKolory.pl, doradzają marketing wielokanałowy.

Jak wskazują badania, klienci lubią kupować w sklepach znanych marek, bo daje im to poczucie bezpieczeństwa. Aby zbliżyć się do tego ideału, należy zadbać, by klient jak najczęściej widział logo naszego e-sklepu, mógł poznać opinie innych użytkowników, przekonał się, że warto nam zaufać. Taką możliwość dają zagraniczne porównywarki cenowe.

Korzyści z obecności w zagranicznej porównywarce cenowej

To idealny instrument do wprowadzenia naszego internetowego sklepu w bliskie otoczenie zagranicznego nabywcy. Co ważne nie jest to forma nachalnej reklamy, lecz obecność, którą użytkownicy internetu akceptują i uznają za wartościową.

Porównywarki cenowe pozwalają na zwiększenie grona klientów. Trzeba dodać, że większość klientów odwiedzających porównywarki to osoby zdecydowane na zakup, dla których ostatnią kwestią jest porównanie ofert cenowych.

Coraz częściej porównywarki cenowe udostępniają możliwość zakupu bezpośrednio z ich strony. To dla sklepu internetowego jak „dodatkowe drzwi”, które ułatwiają podjęcie decyzji i ostatecznie nabycie towaru.

Klienci mogą wystawiać opinie na temat sklepu, w którym dokonali zakupu. Opinie zaś, to nie tylko bardzo wiarygodna forma reklamy, to również źródło informacji dla sprzedawcy o tym, co jeszcze można poprawić w jakości obsługi. Pozytywne komentarze znacznie zwiększają zaufanie potencjalnych nabywców, a jak wskazują badania, aż 96% zagranicznych klientów przykłada wagę do wiarygodności e-sklepu.

Kolejną zaletą porównywarek cenowych jest nadawanie oznaczeń wiarygodnym sklepom. Takie certyfikaty jak „Trusted Shops” to istotna zachęta do zainteresowania się ofertą wyróżnionego sprzedawcy. W przypadku oznaczenia Trusted Shops można mówić o zwiększeniu sprzedaży o ok. 40%.

Dla kogo zagraniczne porównywarki cenowe

Klienci korzystają z porównywarek cenowych głównie przy zakupie towarów standardowych. Do takich należą m.in. sprzęt RTV, AGD, komputery, urządzenia mobilne, ale też wyposażenie domu i ogrodu, odzież, obuwie, akcesoria edukacyjne i rozrywkowe. Zatem porównywarka cenowa jest niemal uniwersalnym narzędziem promocji.

Wyjątek mogą stanowić przedmioty ręcznie wytwarzane, wyroby artystyczno – rzemieślnicze. Trudno byłoby w porównywarce cenowej zamieszczać oferty tak unikatowych przedmiotów, które ze względu na swoją nieszablonowość ciężko przyrównać z innymi produktami. Odrębną kwestią jest w tym przypadku wysoka cena wyrobów. A przecież główną cechą porównywarek cenowych jest promowanie sklepów z jak najtańszymi produktami z tej samej kategorii.

Przedsiębiorcy, którzy są zdecydowani na konkurowanie ceną w porównywarkach powinni zwrócić uwagę, by najpierw perfekcyjnie przygotować sklep do obsługi zagranicznego nabywców.

Niska cena oferowanego produktu musi być wsparta obcojęzycznym opisem sklepu i towarów, możliwością płatności w innych walutach niż PLN lub przynajmniej cenami produktów wyrażonymi w obcych walutach. Poza tym ważnym aspektem jest jak najniższy koszt przesyłki towaru. Trzeba również zadbać o serwis posprzedażowy. Dlaczego to tak ważne?

Pamiętajmy, że niezadowolony klient to autor niepochlebnych komentarzy i negatywnych opinii, a te liczą się w świecie wirtualnego handlu coraz bardziej. Jeżeli nasz biznes nie jest jeszcze gotowy na transgraniczną sprzedaż, lepiej wstrzymać się z decyzją o podjęciu współpracy z porównywarkami. Pozwoli to uniknąć niepowodzenia, którego skutki trudno będzie zniwelować.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *