Kraków – inwestycje

Stolica Małopolski to miasto, które tętni życiem, nieustannie się rozwija. Warto przyjrzeć się kilku aktualnie prowadzonym inwestycjom mieszkaniowym w tym mieście.

Kraków patrzy w przyszłość

Karków to miasto, które od dawna nie powinno nam się kojarzyć tylko z zabytkami. To nowoczesna metropolia, w której siedzibę ma wiele firm z obszaru nowych technologii. Poza rewitalizacją starej tkanki mieszkaniowej, w mieście trwa prawdziwy boom budowlany. Z racji, że Kraków przyciąga wciąż nowych mieszkańców, firmy budowlane mają co robić. Na brak pracy nie może także narzekać rodzima firma budowlana Mota_Engil Central Europe, która od 1997 roku zrealizowała już wiele inwestycji, nie tylko na terenie miasta Krakowa. Firma poza inwestycjami  związanymi z budową autostrad czy linii kolejowych ma liczne osiągnięcia na polu budownictwa mieszkaniowego. Aktualnie w Krakowie realizuje dwie ciekawe inwestycje.

Vermelo Kraków

To nowoczesny dziewięciopiętrowy budynek mieszkalny zlokalizowany przy ulicy 29 listopada. Inwestycja składa się ze 158 mieszkań 2 – 3 pokojowych i 5 –pokojowych apartamentów o różnym metrażu, od 35 do 111m². Dzięki przemyślanym układzie pomieszczeń, mieszkania są w stanie sprostać wymaganiom zarówno rodzin, jak i singli. Każde mieszkanie posiada balkon lub loggię. W budynku znajdują się trzy klatki schodowe z windami, co znacznie podnosi komfort codziennego użytkowania budynku. Zmotoryzowani lokatorzy nie będą mieli też problemu z parkowaniem. W budynku znajduje się przestronny, podziemny garaż na 130 samochodów. Ponadto do dyspozycji lokatorów będzie ponad 60 miejsc na zewnętrznym parkingu. Budynek został zaprojektowany według najnowszych trendów w architekturze, spełnia wszystkie aktualnie obowiązujące standardy w zakresie bezpieczeństwa. Cały budynek, także i garaż będą objęte całodobowym monitoringiem. Nie zapomniano także o najmłodszych lokatorach, dla nich przewidziano specjalny plac zabawa. Ponadto budynek będzie otoczony zielenią, co będzie miał wpływ nie tylko na estetykę całej inwestycji, ale także komfort mieszkańców.

Fajny Dom

Vermelo to nie jedyna inwestycja, za którą w Krakowie odpowiada firma Mota Engil Central Europe. Jeśli Vermelo to budynek dla bardziej wymagających mieszkańców, to Fajny Dom jest ofertą przeznaczoną dla szerokiego grona klientów. To doskonałe miejsce na start dla ludzi młodych, którzy chcieliby rozpocząć swoje samodzielne życie, a nie dysponują jeszcze dużym kapitałem. Fajny Dom to już V faza rozwoju tego osiedla. Projektanci pomyśleli o wszystkim, co potrzebne do życia, mieszkańcy będą mogli m.in. skorzystać z zewnętrznych krytych miejsc postojowych oraz stanowisk dla rowerów. Co warto podkreślić, to pierwsze w Krakowie osiedle w pełni przystosowane dla potrzeb miłośników rowerów.  Obecnie realizowana faza osiedla obejmuje 300 mieszkań usytuowanych w 7 – kondygnacyjnych budynkach. W ofercie znajedziemy funkcjonalne kawalerki od 27 m², rozkładowe mieszkania 2 i 3-pokojowe o metrażach od 36m² i 50m², a także przestronne 4-pokojowe lokale mierzące 75m². Do mieszkań na parterze przypisane są rozległe ogródki.

Podsumowanie

Kraków od lat skutecznie przyciąga nowych mieszkańców. Oferta mieszkań jest tutaj bardzo szeroka. Poza klimatycznymi odremontowanymi mieszkaniami w starych kamieniach, klienci mogą wybrać coś z rynku pierwotnego. Dwie opisane wyżej inwestycje to nie jedyne, ale na pewno warte uwagi.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *