Mezoterapia igłowa – podstawowe fakty o terapii

Współczesna medycyna jest w stanie pomóc nam z problemem łysienia na wiele sposobów. Za jeden z najskuteczniejszych z nich uchodzi mezoterapia igłowa, dzięki której możliwe jest powstrzymanie nadmiernego wypadania włosów oraz stymulowanie ich nowego wzrostu. Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu do głębszych warstw skórnych specjalnego koktajlu regenerującego tkanki, nawilżającego je i odżywiającego.

Nasze włosy to naprawdę wspaniała konstrukcja. Jest ich na głowie przeciętnego człowieka około sto tysięcy i cały czas jedne wypadają i pojawiają się nowe. Nasze włosy mają różny cykl wzrostu, dzięki czemu nie dochodzi do linienia i przez cały rok jest ich mniej więcej tyle samo. Włosy nie są wieczne, więc normalny proces zastępowania starych włosów nowymi odbywa się cały czas. Dziennie powinno nam wypadać od 40 do 70 włosów, ale zdarza się, że znajdujemy na grzebieniu znacznie więcej włosów lub codziennie rano na poduszce odnajdujemy ich sporą ilość. Czasami po prostu z czasem zauważamy, że nasza fryzura jest rzadsza lub pojawiły się obszary, na których prześwituje skóra. Co w takim przypadku zrobić?

Problem łysienia

W takim przypadku należy udać się do dermatologa, który wykluczy łysienie wtórne. Łysienie wtórne to łysienie spowodowane chorobami lub innymi problemami, na przykład złą dietą, których usuniecie pozwoli nam odzyskać blask włosów. Częściej jednak będziemy mieli do czynienia łysieniem pierwotnym, czyli charakterystycznym dla panów przerzedzaniem się włosów w określonych okolicach czy posuwaniu się zakoli w górę głowy. W takim przypadku niewiele się poradzi względem przyczyn łysienia, ale można walczyć z jego skutkami. Współczesna medycyna oferuje nam wiele podejść radzenia sobie z kłopotem łysienia, a jednym z najczęściej polecanych jest mezoterapia igłowa.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Mezoterapia igłowa jest specjalnym zabiegiem nastawionym na odbudowę skóry, przywrócenie jej jędrności i odtworzenie funkcji, w co wlicza się także porost włosów. Polega ona na podawaniu bezpośrednio do skóry właściwej specjalnej mieszaniny wielu różnych składników, w tym aminokwasów, witamin i pierwiastków, które nie docieraj atak głęboko, jeśli są po prostu podane w formie kremu. Igła jest skutecznym narzędziem wprowadzania preparatu, ale stosować można też specjalne elektrody i lasery, które pomagają substancjom przenikać do głębi skóry. Mowa wtedy o mezoterapii bezigłowej.

Działanie mezoterapii

Mezoterapia igłowa to przede wszystkim dążenie do przywrócenia skórze odpowiedniej kondycji, która była ograniczana poprzez działanie lat oraz różnych czynników szkodliwych. W swojej pierwotnej postaci nie jest to zabieg mający wzmacniać włosy, ale raczej usuwać efekty starzenia, zmniejszać widoczność blizn czy Łęczyc defekty skórne, takie jak rozstępy. Poprawa wzrostu włosów uzyskiwana jest poniekąd przy okazji, ale jeśli cebulki włosowe nie zostały zniszczone, efekt pod tym względem jest naprawdę znakomity. Uzyskanie go wymaga jednak całej serii zabiegów, ponieważ efekt terapii jest w pełni naturalny i nie mamy tutaj do czynienia z żadnym sztucznym wspomaganiem i chemią. Mimo to, do zabiegu nie powinny być kwalifikowane kobiety ciąży i karmiące. Przeprowadzenie mezoterapii nie ma też sensu u osób, u których doszło do zaniku cebulek włosowych. Mezoterapia igłowa sprawi, że ich skóra będzie wyglądała młodziej i zdrowiej, ale mieszki włosowe nie zostaną odtworzone.

Jeśli chodzi o koszty, nie są one wysokie i są porównywalne z typowymi kosztami zabiegów medycyny estetycznej wykonywanymi w gabinetach dermatologów.

 

Zapraszamy na stronę: pakiety-medyczne.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *