Mezoterapia igłowa – ratunek dla wypadających włosów?

Wzmagające się wypadanie włosów bardzo często powoduje zmartwienie. Wypadanie włosów może spotkać każdego, bez względu na płeć i wiek. Na głowie znajduje się wiele warstw włosów, które obumierają i wypadają cyklicznie. Dzięki temu ubytki mieszczące się w zdrowej normie 40-70 włosów dziennie, mogą zostać szybko uzupełnione. Gdy ta norma zostaje przekroczona, mówi się o łysieniu. Na szczęście istnieje sposób na zatrzymanie gęstych, ładnych włosów – mezoterapia igłowa.

[Powody wypadania włosów]

Istnieje mnóstwo powodów, dla których włosy wypadają, a schemat zwykle wygląda podobnie – włosy przerzedzają się, pojawiają się prześwity, łyse miejsca na głowie. To zwykle powoduje zmartwienie i poszukiwanie sposobów na przywrócenie włosom gęstości. Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy mieszki jeszcze nie zanikają. Można wtedy pobudzić włosy do wzrostu.

  1. Łysienie pierwotne

Zwykle dotyczy mężczyzn i jest spowodowane genem łysienia, który aktywuje się przy odpowiednim stężeniu androgenów (testosteronu). Panowie zaczynają łysieć od około 25 roku życia i niezwykle trudno jest powstrzymać ten proces. Pierwotne jest także łysienie plackowate.

  1. Łysienie wtórne

Do tej grupy można zaliczyć na przykład utratę włosów spowodowaną łojotokiem, inną chorobą, nieprawidłowym odżywianiem, zatruciem lekami przyjmowanymi przez dłuższy czas w dużych stężeniach.

Utrata włosów jest udziałem każdego człowieka, jednak nie powinna być nadmierna. Nie może też prowadzić do powstawania widocznych przerzedzeń – jeśli tak się dzieje, warto udać się do lekarza dermatologa. Dzisiejsza medycyna zna skuteczne sposoby na uratowanie włosów.

[Jak działa mezoterapia igłowa?]

Jest to zabieg, którego celem jest wprowadzenie substancji odżywczych głęboko pod skórę. W tym celu nakłuwa się ją z użyciem cienkich igieł, a następnie wprowadza mieszankę. Ten wariant zabiegu wykonywany jest przez lekarza. Można również zdecydować się na mezoterapię bezigłową, wykonywaną w gabinecie kosmetycznym. Zabieg poprawia krążenie, regeneruje skórę oraz mieszki włosowe, stymulując ich odnowę. Szczególnie spektakularne efekty przynosi w przypadku łysienia androgenowego lub plackowatego.

[Stosowane substancje]

Argininy, cysteiny, ornityny, kwasy nukleinowe i koenzymy współtworzą mieszanki używane w zabiegach mezoterapii. Zwykle stosowane mieszanki są połączeniem ponad 50 różnych substancji, w tym, oprócz wyżej wymienionych, także witamin i minerałów. Koktajle są stale wzbogacane i udoskonalane – ostatnim eksperymentem było zastosowanie peptydów biomimetycznych, pobudzających wzrost włosa. Wszystkie substancje są całkowicie bezpieczne i co ważne, przynoszą efekt przekraczający oczekiwania.

[Komu można polecić zabieg?]

Kuracja mezoterapią igłową, obejmująca kilka zabiegów, jest polecana przez lekarza dermatologa. Decyduje on o skierowaniu pacjenta na zabiegi zgodnie z jego potrzebami. Cenę ustala gabinet medycyny estetycznej – zabiegi wykonują lekarze. Mężczyźni, w których rodzinie łysienie jest dziedziczne i pojawia się w każdym lub niemal każdym pokoleniu, mogą zapytać o zabiegi profilaktyczne. Mezoterapia ratuje osłabione włosy i poprawia ich wygląd, a nawet stymuluje odrastanie włosów, jednak tylko wtedy, gdy mieszki nie uległy jeszcze zanikowi.

Istnieje niewiele przeciwwskazań do zastosowania mezoterapii – to między innymi cukrzyca, ciąża, okres karmienia piersią, niektóre choroby skórne w ostrych fazach. Warto również pamiętać, że na wynik terapii składa się nie tylko zastosowana mieszanka, ale i tryb życia, stan zdrowia, kondycja organizmu.

Inni odwiedzili również serwis: braciadrossel.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *