Na jakich zasadach przyznaje się ulgi inwestycyjne?

Osiem lat temu wprowadzono zmiany i od tamtego czasu obowiązuje w kraju ulga inwestycyjna. Przeznaczona jest dla osób, które wprowadzały innowacyjne rozwiązania technologiczne, wdrażały usprawnienia techniczne i inne przydatne opcje}. Kto powinien ubiegać się o ulgę inwestycyjną? Na jakich zasadach jest wypłacana?

Wśród różnych ulg podatkowych dość ciekawa jest ulga inwestycyjna. Wykorzystać ją mogą osoby, które mają pozarolniczą firmę i inwestują w tzw. nowe technologie. To przede wszystkim pozyskiwanie praw do wiedzy technologicznej, pozyskiwanie jej, udostępnianie lub przenoszenie.

Ulga inwestycyjna musi zostać uwzględniona w corocznym zeznaniu podatkowym. Warto jednak wiedzieć, że taka decyzja może łączyć się z wieloma kontrolami skarbowymi oraz niezapowiedzianymi wizytacjami pracowników państwowych.

Oczywiście fakt przeprowadzania remontów i wdrażania udogodnień musi zostać odpowiednio udokumentowany. Chodzi przede wszystkim o przechowywanie dokumentacji, rachunków, planów i wszelkich pism, które poświadczają przeprowadzane modyfikacje.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *