Równowaga kwasowo – zasadowa kluczem do zdrowia i witalności

Szansa na odkwaszenie bez drakońskiej diety

Czy złe samopoczucie albo ciągle pojawiające się zmęczenie to nasza codzienność? Czy nie przechodzi po wzięciu tabletek a wykonane badania pokazują, że wszystko jest ok? Jeśli tak to możliwe, że będzie trzeba pomyśleć o stanie zakłócenia równowagi kwasowo – zasadowej w organizmie. A więc będzie to problem, który może dotyczyć jednego z najważniejszych mechanizmów regulujących w naszym organizmie. To on będzie podstawą do tego, by procesy życiowe oczywiście przebiegały w odpowiedni sposób, stworzy warunki do zachowania zdrowia. Zachwianie tej równowagi będzie prowadzić do kryzysów, które nieleczone będą dalej powodować różnorakie schorzenia przewlekłe, których pokonanie będzie szczególnie trudne.

Po co to pH?

Tutaj wyda się, że na początek potrzebna będzie powtórka z chemii. Jeśli do tej pory się tym nie zainteresowaliśmy warto spojrzeć na to czym tak naprawdę jest pH. To oznaczenie, które będzie miarą kwasowości albo też zasadowości roztworu. Potencjał wodoru to cecha, która określa w roztworze nadmiar jonów wodorowych H+ i to oznacza odczyn kwaśny albo nadmiar jonów wodorotlenkowych OH- i to oznacza odczyn kwaśny. Jeśli wszystko będzie w równowadze będzie to znaczyć, że odczyn jest obojętny. Wodne roztwory kwasów wykazują odczyn kwaśny a roztwory wodotlenków zasadowy.

Liczbę jonów wodorowych w roztworze będzie się określać właśnie poprzez skalę pH. Tak samo jak nasz organizm musi zachowywać odpowiednią temperaturę, byśmy byli zdrowi tak samo również krew musi zachowywać odpowiedni poziom pH. Dla większości przemian w naszym organizmie właściwy będzie poziom pH mniej więcej w okolicach 7,35 a 7,45.

Równowaga kwasowo – zasadowa to taki stan, w którym zachowana będzie proporcja kationów oraz anionów, w płynach ustrojowych, która będzie się warunkować należytym pH oraz prawidłowym przebiegiem procesów życiowych w organizmie. Jeśli pojawią się w pH odchylenia będzie to prowadzić do chorób a może nawet prowadzić do śmierci.

Niebezpieczne dla naszego organizmu zachwianie równowagi pojawiać się będzie mniej więcej, gdy pH spadnie poniżej 6,8. Jeśli wzrośnie powyżej 7,8 również stanie się to niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jednak w większości przypadków problem, który się pojawia u ludzi to stan zakwaszenia organizmu. Wynika to najczęściej z popełnianych przez nas błędów żywieniowych.

Żywność kwasotwórcza

Jeśli będziemy spożywać nadmierne ilości produktów kwasotwórczych takich jak mięso, cukry, mąki, makaron, kawa, czarna herbata, alkohol, nikotyna to może się okazać, że w naszym organizmie pozostanie nadmiar kwaśnych składników. To sprawi, że wystąpi problem zakwaszenia organizmu a to będzie dalej sprzyjać pojawieniu się różnych chorób. Poziom kwasów we krwi może się zwiększać, szczególnie w wyniku stresu pośpiechu czy wykorzystywania kuracji odchudzających. Również nadmiar leków czy brak ruchu wpływa na zakwaszenie.

Zakwaszenie, które będzie miało charakter długotrwały będzie sprzyjać rozwojowi wielu różnych chorób między innymi takich jak osteoporoza, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca czy zmiany nowotworowe, zmiany zwyrodnieniowe stawów, nadwaga i wiele innych. Może być to przyczyna różnych dolegliwości, zmęczenia, braku koncentracji, zaburzenia snu, napięć nerwowych, depresji, częstych infekcji, zaparć, łamliwości.

Komórki nowotworowe rozwijają się w kwaśnym środowisku, podczas gdy w prawidłowym środowisku giną. Zakwaszenie niestety bierze swój udział praktycznie we wszystkich chorobach przewlekłych albo będą wyzwalać objawy, albo będą wynikać również z uszkodzenia komórek.

Dowiedz się więcej na: pikovit.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *