Sprzęt fryzjera męskiego i sprzęt fryzjera damskiego

Salon fryzjerski jeszcze do niedawna nie posiadał żadnego przymiotnika w takim sensie, że nie był to salon ani damski, ani fryzjerski. Czasami można było na szyldzie przeczytać, że był ot fryzjer damsko-męski, a w nielicznych przypadkach pojawiały się salony fryzjerskie dla pań o bardzo specjalistycznym profilu, które skupiały się na przykład na fryzurach na wesele i podobne ważniejsze wydarzenia. Fryzjer był jednak fryzjerem – strzygł wszystkich, co w praktyce oznaczało strzyżenie kobiet z krótkimi przerwami na poprawianie fryzury panów. Taki system działał w pełni skutecznie i wygodnie dla wszystkich przez dziesięciolecia, ale ostatnia dekada spowodowała, że mamy wyjątkowe zmiany na rynku. Polegają one głównie na tym, że coraz więcej salonów fryzjerskich decyduje się n obsługę albo tylko panów, albo tylko pań. Tworzy się specjalizacja rynkowa, a za nią idą kwestie praktyczne, takie jak chociażby różnice w wyposażeniu salonów. Wbrew pozorom, wcale nie są one znaczne, ale mimo wszystko łatwo je zauważyć.

Fryzjer strzygący kobiety

Kobiety są podstawowymi klientami fryzjerów jako przedstawicieli jednego zawodu. Ich potrzeby są tutaj większe z powodów czysto praktycznych, jak i kulturowych, ponieważ panie mają najczęściej dłuższe włosy i bardziej im zależy na tym, by te włosy odpowiednio wyglądały i stanowiły ukoronowanie ogólnego dobrego wyglądu. Jest to dla nas z grubsza oczywiste. Panie oczekują, że ich włosy zostaną przystrzyżone w odpowiedni sposób ufarbowane, wymodelowane, a do tego często jeszcze odżywione.

Zaczynając od początku, fryzjer damski będzie potrzebował nożyczek do ciecia, a do nich niezbędne zawsze są grzebienie. Wiele takich zestawów pozwala na poradzenie sobie z wszystkimi zadaniami. Do farbowania włosów potrzeba kilku typowych przyrządów. Nic wielkiego. Układanie fryzury to znacznie większe wyzwanie, ponieważ tutaj potrzebne są szczotki, a poważne urządzenia, takie jak suszarki, lokówki i prostownice. Nie może zabraknąć również prostych akcesoriów, na przykład wałków i wsuwek. Są to rzeczy sine qua non działania salonu fryzjerskiego skupiającego się na paniach.

Osobna kwestia są kosmetyki do włosów, zarówno te utrwalające fryzury, jak i te służące do odżywiania i wzmacniania włosów. Konieczne jest postawienie na naprawdę dobre produkty, ponieważ panie są na tym polu bardzo wybredne i oczekują wiele, a producenci nie zawsze są skłonni zaoferować naprawdę dobry produkt za sensowną cenę. Trzeba naprawdę dobrze wybrać.

Fryzjer strzygący mężczyzn

Za obecną rewolucję odpowiadaj atak naprawdę panowie, ponieważ to oni zdecydowali, że najprostsze strzyżenie na kilka milimetrów maszynką naprawdę już im nie wystarcza. Panowie postanowili nauczyć się czegoś o włosach, poznać modę i dowiedzieć się, w jaki sposób będą najlepiej wyglądać. W oczywisty sposób zaczęli wymagać odpowiedniej usługi od swoich fryzjerów. Trwa to dłużej i jest bardziej skomplikowane, przez co wytworzyły się salony tylko dla panów. Początkowo były to studia połączone z wellness, ale dzisiaj coraz częściej mamy już samodzielnych fryzjerów męskich, na co wielki wpływ ma także pojawienie się mody na dłuższe brody.

Jeśli chodzi o wyposażenie salonów dla mężczyzn, tak samo jak i u kobiet dominować tutaj będą nożyczki i grzebienie, chociaż u panów potrzeba jeszcze także brzytwy i maszynki do włosów. Te elementy przydają się także u pań, ale w znacznie mniejszym zakresie. Tak samo jak panie, mężczyźni będą potrzebowali akcesoriów do farbowania włosów, kosmetyków oraz różnych produktów do utrwalania fryzury.

Sprawdź również: cpia.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *