W jaki sposób przyznaje się rentę dożywotnią?

Od dawna zadaniem Ministerstwa Gospodarki jest wdrożenie renty do końca życia. Czynności zmierzające do przyjęcia ustawy trwają, a zainteresowani politycy zabiegają o przyspieszenie koniecznych procedur. Komu przyda się świadczenie? Na jakich zasadach będzie wypłacane?

Obecnie gotowy jest tylko zarys ustawy, zgodnie z którym należy zrewolucjonizować prawo cywilne, gospodarcze i administracyjne. To jedyna okazja na właściwe działanie nowego systemu oraz rozwiązanie dla ludzi starszych.

Każdy zainteresowany otrzymywaniem renty dożywotniej dostanie katalog, który zawiera wszystkie atrakcyjne propozycje. W ciągu trzech tygodni będzie mogła spokojnie przemyśleć sprawę i podjąć ostateczną decyzję. To trafione rozwiązanie, gdyż dzisiejsze emerytury są zbyt niskie i uniemożliwiają godziwe życie.

Oczywiście warunkiem jest prawo do nieruchomości na własność lub innych dóbr, które posiadają dużą wartość materialną. Po przeanalizowania dostępna będzie wizja na nadchodzące lata i rachunki obrazujące wysokość renty oraz zasady wypłaty.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *