W jaki sposób social media reklamują przedsiębiorcę?

Rozpowszechnianie portali społecznościowych wciąż rośnie. Na początku konta aktywowali zwykli ludzie, którzy mogli porozumiewać się przyjaciółki lub poznawać rówieśników z najdalszych zakątków świata. Z upływem lat stały się świetnym miejscem dla przedsiębiorców. Jak firmy wykorzystują social media? Czy rzeczywiście pomagają w operacjach marketingowych?

Na początek należy wyjaśnić, że wśród tradycyjnych metod reklamowania działalności są broszury, billboardy, marketing internetowy czy kampanie puszczane w telewizji lub radiu. Aczkolwiek wraz z rozwojem internetu klienci oczekują więcej.

Z tego powodu przedsiębiorstwa zakładały strony internetowe, aby informować o promocjach, numerze telefonu oraz pełnej ofercie. Następnie trafioną propozycją okazały się media społecznościowe, gdyż tam potencjalni zainteresowani spędzali najwięcej czasu.

Firmowe konto pozwala na przypisanie siedziby firmy, godzin otwarcia, branży oraz telefonu. Dzięki niemu publikowane są wszystkie nowości, atrakcyjne konkursy z nagrodami oraz prawo pozostawienia opinii o miejscu. To świetne i darmowe wyjście dla początkujących, ale również dużych i świetnie funkcjonujących, przedsiębiorców.

red. Justyna Błahut
ecodomu.eu

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *