Wprowadzenie elektronicznego obrotu pieniądza

Wspólnota Europejska już od kilku lat prowadzi prace nad wprowadzeniem obrotu pieniędzy elektronicznych. Ujmować on będzie nie tylko przelewy, ale także pożyczki, debety oraz opłaty internetowe i mobilne.

Powodem powstania obrotu pieniądzem elektronicznym są postępujące alternatywy regulowania zapłat za sprawą telefonów komórkowych i Internetu. Mimo stałego wzrostu i rozbudowy systemów obrotu gotówką, kontrahenci nie są utwierdzeni do tych innowacji. Przez to Unia Europejska potrzebuje dużo czasu, by usprawnić koncepcję i by podmioty miały możliwość pewnie i swobodnie korzystać z kolejnych udogodnień.

Wspólnota Europejska wdraża zamysł w obrębie krajów zrzeszonych. Nowe przepisy dotyczą głównie zakładów zajmujących się obsługą płatności, baków i konsumentów. Podmioty muszą być poinformowane o wymogach opłat i należnościach, a dodatkowo czas transakcji zostanie skrócony do 24 godzin.

W rzeczywistości każdy korzysta z możliwych wygód, a obrót gotówką elektroniczną jest jedną z korzystniejszych innowacji ze względu na mobilność i biegłość obsługi transakcji.

HotPress.com.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *