Zamykanie naczynek

Zabieg laserowego zamykania naczynek to świetne rozwiązanie, które polega na naświetleniu rozszerzonego naczynka promieniem lasera, który będzie podgrzewał szybko krew znajdującą się w naczynku. Ten proces sprawi, że dojdzie do obkurczenia i dalej do trwałego zamknięcia naczynka. Zabieg tego typu nie będzie bolesny, jednak w przypadku większych naczyń krwionośnych może pojawić się uczucie pieczenia.

Problem rozszerzonych naczynek
Jeśli chodzi o rozszerzone naczynia krwionośne jest to tak naprawdę problem natury czysto kosmetycznej. Pojedyncze albo rozbudowane sieci naczyń, które będą widoczne przez skórę mogą powodować niekorzystne odczucia co do własnego wyglądu. Natężenie tego problemu tak naprawdę uzależnione jest od czynników indywidualnych. U jednych mogą być one mało widoczne, u innych bardziej co wpływać może między innymi na pewność siebie i może dalej przechodzić w poważny problem. Rozszerzone naczynia krwionośne określa się profesjonalnie jako teleangiektazje. To trwale widoczne przez skórę czerwone nitki. Pierwsza faza, w której będą one powstawać to rumień, który może po pewnym czasie zanikać albo też zmieni się w naczynia bardziej widoczne. Mogą one mieć różną formę. Wystąpić mogą jako pojedyncze nitki jak i też jako bardziej widoczne, większe pajęczykowate sieci. Najczęściej będą się one pojawiać na policzkach, nosie czy nogach. Takie naczynia będą tworzyć zwartą i gęstą sieć, dlatego może się pojawić rozległy rumień.

Co może sprzyjać powstaniu naczynek?
Przede wszystkim do najważniejszych uwarunkowań zaliczyć trzeba predyspozycje genetyczne. Dodatkowo również mogą na to wpływać czynniki atmosferyczne takie jak wiatr, duża wilgotność, wysoka temperatura. Również ekspozycja na słońce czy częste korzystanie z solarium. Dochodzą do tego również schorzenia ogólnoustrojowe, stosowanie niektórych leków przede wszystkim sterydów.

Zabieg z użyciem lasera
Do leczenia zmian naczyniowych przede wszystkim będzie się wykorzystywać działanie światła laserowego, które może docierać w głąb naczyń krwionośnych i będzie pochłaniane przez hemoglobinę. Następnie będzie się tworzyć energię cieplną, która ma odparować wodę z naczyń, sprawi, że będą one wysuszone i całkowicie znikną. Warto także pamiętać, że nie zawsze będzie można taki zabieg wykorzystywać. Mamy wyraźnie określone przeciwskazania między innymi świeża opalenizna, rany na skórze, problemy z krzepnięciem krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość, ciąża i okres karmienia piersią, cukrzyca, epilepsja, czynna choroba nowotworowa.

Po wykonaniu zabiegu
Po tym jak zabieg będzie wykonany przynajmniej 4 tygodnie trzeba będzie unikać opalania się. Pacjent powinien także unikać sytuacji, które mogą spowodować, że dojdzie do rozszerzenia naczyń krwionośnych, zaleca się więc ograniczenia aktywności fizycznej. To jakie będą efekty i ile zabiegów będzie trzeba wykonać zależeć będzie od tego jak rozbudowane są sieci naczynek. Zakłada się, że dopiero po kilku naświetlaniach efekt będzie zadowalający. Między zabiegami musi być trwająca kilka tygodni przerwa.

 

Więcej informacji znajdziesz na: beautyfullashmd.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *