Złoto: spadki cen wyhamowały

Jedną z ważniejszych informacji na rynkach metali szlachetnych w tym tygodniu był protokół z posiedzenia FOMC. Został on opublikowany wczoraj i rzucił więcej światła na możliwy termin podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Otóż, z opublikowanych zapisków wynika, że prawdopodobieństwo podwyższenia stóp już w czerwcu jest minimalne. Większość członków FOMC sądzi bowiem, że taka decyzja byłaby przedwczesna.

Powyższe informacje sprzyjają słabości amerykańskiego dolara, a tym samym, wspierają kupujących na rynku złota. Jednak wzrost notowań żółtego kruszcu wczoraj był niewielki, wręcz symboliczny (wyniósł niecałe 0,2%). Stronę podażową ewidentnie cały czas wspiera sytuacja na fizycznym rynku złota. Ostatnie wzrosty notowań tego kruszcu wyraźnie zniechęciły azjatyckich konsumentów i inwestorów do kupna sztabek i monet, z kolei aktywa opartego o fizyczne złoto funduszu ETF, SPDR Gold Trust, wczoraj po raz kolejny spadły do najniższego poziomu od 4 miesięcy.

Obecnie najbliższymi poziomami oporu na wykresie złota są okolice 1214 USD oraz 1220 USD za uncję. Z kolei kluczowym wsparciem jest rejon 1200 USD za uncję.

1

Notowania złota – dane dzienne.

Dorota Sierakowska
DM BOŚ

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *